tr-TRen-US
Slide 1 Slide 01 Slide 02 Slide 03 Slide 04 Slide 05 Slide 06 Slide 07 Slide 08 Slide 09 Slide 10 Slide 11 Slide 12 Slide 13 Slide 14 Slide 15 Slide 16 Slide 17 Slide 18 Slide 19 Slide 20 Slide 21

Türk Daması Federasyonu Sitesine Hoşgeldiniz

2000 yılından beri gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Türk Daması Şampiyonası, Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi himayesinde sürdürülmektedir. Türk Daması oyunumuzun tarihçesi, kuralları, usta oyuncuların özgeçmişleri, illerimizdeki Dama Derneklerimiz ve bölgesel turnuva bilgilerine web sitemizin ilgili sayfalarında ve 2014 yılında onbeşincisini yaptığımız şampiyona hakkında daha detaylı bilgileri, aşağıda bulabilirsiniz. Fotoğrafları görmek için tıklayınız.


ACI BİR DUYURU

Lübnan, Suriye, Kuveyt gibi ülkelerde Dama oynayan, Dama aşığı kişileri de kapsamak üzere, Dama camiasının en sevilen ve sayılan duayenlerinden Osman Pıtır'ın, namı diğer "Osman babanın" annesi Nihal Pıtır'ın 17.10.2014 tarihinde vefat ettiğini üzüntü ile haber almış bulunmaktayız.

Başta Osman Pıtır kardeşimiz olmak üzere kederli ailesine sabır ve merhumeye cenab-ı haktan rahmet dileriz. Merhumenin cenazesi 18 Ekim 2014 Cumartesi günü Kadıköy Maltepe Altıntepe Galipbey Camiinden öğle namazını mütakiben kaldırılacaktır.

Mustafa Kemalettin DemirbaşONBEŞİNCİ “DAMANIN KIRKPINARI” YARIŞMALARININ ARDINDAN

Damanın Kırkpınarı” olarak tanımladığımız “Uluslararası Türk Daması Şampiyonası” her zaman olduğu gibi Bursa Mustafakemalpaşa ilçemizde, bir bayram havası içinde, 29-30-31 Ağustos 2014 tarihine rastlayan günlerde yapıldı.

Ülkemizin muhtelif il, ilçe ve beldelerinden 120 müsabıkın katıldığı 15. cisini kesintisiz olarak idrak ettiğimiz bu yarışma, diğer il ve ilçelere örnek teşkil edecek kadar bir ihtişam içinde sonuçlanmıştır. Özellikle Belediye Başkanımız sayın Sadi Kurtulan’ın yaptığı açılış konuşmasında dile getirdiği, ülke sat’hını kapsayan dostluk ve birlik mesajları büyük bir seyirci ve 120 yarışmacı tarafından coşku ile alkışlanmıştır.

Şahsıma tanınan imkan dahilinde yaptığım konuşmada da vurguladığım gibi güzel insanların ve misafirperver insanların yaşadığı Mustafakemalpaşa’da, halkının teveccühüne ikinci defa mazhar olarak, başkanlık makamına layık görülen Sadi Başkanın Türk Daması camiasına gösterdiği ilgi, sağladığı maddi ve manevi destek 2500 yıllık Dama tarihinde maalesef görülmemiştir. Teşekkür ve şükran kelimeleri, gösterilen ilginin büyüklüğü karşısında kifayetsiz ve aciz kalmaktadır.

Ayrıca sevindirici ve gurur verici bir olay olarak yarışmalarımızı izlemek üzere gelen Bursa Büyükşehir Belediye Spor başkan yardımcısı sayın İlhan Satık beyin teşrifi ile onur duyduğumuzu ifade eder, kendilerine teşekkür ve saygılarımızı sunarız.

Sayın Başkan, konuşmalarınız ve yarışmacılarımıza gösterdiğiniz yaklaşımınız ve yakınlık asla ve kat’a ve hiç bir zaman unutulmayacaktır.

Her şey için teşekkürler ederiz. Sağolun, varolun.

Mustafa Kemalettin Demirbaş

Türk Daması Federasyonu

Yönetim Kurulu Başkanı


 

Haberler

    Yönetim Kurulu Başkanımız  

M. Kemal Demirbaş

    Onursal Başkanımız  

Sadi Kurtulan

2014 Yılı Şampiyonası 

2014 Şampiyona karşılaşmaları tamamlanmıştır.


Soldan sağa : Ogün TANCER (Birinci), Abdulhalik ORAK (İkinci), Sadi KURTULAN (Belediye Başkanımız), İlhan SATIK (Bursa Belediyespor Bşk. Yrd.), Göksel KAYA (Üçüncü)

2013 Yılı Dereceye Girenler

Görünüm
                                                   

2012 Yılı Dereceye Girenler

Görünüm