tr-TRen-US
Slide 01 Slide 02 Slide 3 Slide 04 Slide 5 Slide 06 Slide 07 Slide 08 Slide 09 Slide 10 Slide 11 Slide 12 Slide 13 Slide 14 Slide 15 Slide 16 Slide 17 Slide 18 Slide 19 Slide 20 Slide 21 Slide 22 Slide 23 Slide 24 Slide 25

 

Türk Daması Federasyonu Sitesine Hoşgeldiniz

2000 yılından beri gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Türk Daması Şampiyonası, Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi himayesinde sürdürülmektedir. Türk Daması oyunumuzun tarihçesi, kuralları, usta oyuncuların özgeçmişleri, illerimizdeki Dama Derneklerimiz ve bölgesel turnuva bilgilerine web sitemizin ilgili sayfalarında ve 2015 yılında onaltıncısını yapacağımız şampiyona hakkında daha detaylı bilgileri, aşağıda bulabilirsiniz. 

Resimlerin büyük halini görmek için resimlere tıklayınız. 

 

Bu yıl 16. Türk Da-ması Şampiyonasını Bursa Büyük Şehir Belediyesi tarafın-dan lansmanı (tanı-tımı)  28-08-2015   ( CUMA ) günü saat 10:30 da BUSKİ-Havuzbaşı' nda yapılacaktır.


Devamı için TIKLAYIN!
 1861-1876 saraya DAMACIBAŞI
tayın edildi!..
(Ayakkabıcı İbrahim Efendi)

 'Gürültüsüz oyun isterseniz,
'Gelin damaya...' 
Mehmet Akif ERSOY
 2000 Yıllık Kültürel Zenginliğimiz
'TÜRK DAMASI'
Kayıt için REGISTER NOW 
tuşuna tıklayınız.
Basvuru_Listesi_2015.pdf 
dosyasını indirip katılımcıların 
listesini inceleyebilirsiniz.

 Kayıt için REGISTER NOW 
tuşuna tıklayınız
 

 

16. Uluslararası Türk Daması Şampiyonası başlıyor 16.Uluslararası Türk Daması Şampiyonası 04 ila 06 Eylül 2015 tarihlerinde ve Merkez Katlı Pazaryeri Mustafakemalpaşa/BURSA merkezli gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi ve gelişmeler www.turkdamasi .org.tr İnternet adresinden takip edilebilecektir.
<<Tamamı için lütfen Tıklayınız!>> 
   
    PANEL "Türk Daması" Kültürel ve Sportif değerimiz dünü bugünü 

<<Tamamı için lütfen Tıklayınız!>> 

 

 TÜRK DAMASI FEDERASYONU ANTRENÖRLÜK KURSU Bu yıl ki Şampiyona'nın yanı sıra "Antrenörlük eğitim ve kursları" 02 ila 06 Eylül 2015 tarihlerinde Şampiyona merkezli yürütülecektir.
<<Tamamı için lütfen Tıklayınız!>>

 

GAZİANTEP  DAMA KAHVEHANELERİ

Bülent AYBERK*

Dama oyunu önemli bir kültürel zenginliğimizdir. Antik dönemlerden günümüze uzanan uzun tarihi içerisinde dama, farklı oyun biçimlerine dönüşerek yeni adlar altında birbirinden ayrılmıştır. Ülkemizde yaygın biçimi ile oynanan Türk daması, Osmanlı döneminde; özellikle Padişah Abdülaziz zamanında parlak devirlerini yaşamıştır. Kendisi iyi seviyede bir dama oyuncusu olan padişahın oyuna gösterdiği bu büyük ilgi; halk arasında da oyunun yayılmasına neden olmuş; hatta sarayda damacıbaşı... 

<<Devamı için TIKLAYINIZ>>

 

DUYURU


Federasyonumuz Bursa Kent Konseyi' nin Kurumsal Üyesi'dir.
Slide 1

<<TIKLAYINIZ>>


 <<TIKLAYINIZ>> 
Haberler

    Yönetim Kurulu Başkanımız  

M. Kemal Demirbaş

    Onursal Başkanımız  

Sadi Kurtulan


2014 Yılı Şampiyonası 

2014 Yılı Mustafakemalpaşa 
Uluslararası Türk Daması
 Şampiyonası tamamlanmıştır.

Soldan sağa : Ogün TANCER (Birinci), Abdulhalik ORAK (İkinci), Sadi KURTULAN (Belediye Başkanımız), İlhan SATIK (Bursa Belediyespor Bşk. Yrd.), Göksel KAYA (Üçüncü)

2013 Yılı Dereceye Girenler

Görünüm
                                                   

2012 Yılı Dereceye Girenler

Görünüm